fbpx

Weterynarz neurolog

Kiedy potrzebujemy konsultacji u neurologa z psem?

Jeżeli zauważasz u swojego zwierzaka problemy z równowagą, jeżeli przewraca się, potyka lub od jakiegoś czasu nie wymierza odległości – gorzej mu się wskakuje, zeskakuje z przeszkód lub w przypadku zaawansowanych problemów jak paraliż i niedowład warto rozważyć konsultację u weterynarza neurologa. Jeżeli plączą mu się lub rozjeżdżają łapki, kręci się w kółko lub napiera głową na przeszkody powinien go zobaczyć neurolog. Problemy z atakami padaczki lub inne objawy typu: drżenia ciała, skręt głowy, zez, rozszerzone źrenice lub niesymetrycznie rozszerzone źrenice, opadająca warga trzeba skonsultować neurologicznie. Również gdy słuch lub wzrok pogorszył się w ostatnim czasie. 

Pies u neurologa

Wizyta u weterynarza neurologa przebiega bezboleśnie. Po szczegółowym wywiadzie o problemie zwierzaka lekarz dokładnie bada pacjenta. Badanie neurologiczne wymaga wykonaniu wielu prób i testów, należy bowiem sprawdzić dużą ilość reakcji zwierzaka na bodźce oraz skontrolować wiele odruchów. Niektóre testy wymagają delikatnego podszczypywania lub ukłucia aby sprawdzić czucie głębokie lub odruchy rdzeniowe. Za każdym razem jest szczegółowo zbadany kręgosłup, kończyny, odruchy nerwów czaszkowych i rdzeniowych, dopiero na podstawie takiego badania neurologicznego weterynarz zaleca dalsze badania. Moga być to np. badania krwi, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, rtg, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny konkretnego odcinka. Do tomografii i rezonansu zwierzak musi być już znieczulony. 

Weterynarz neurolog Warszawa – ceny usług

Rozpiętość cen usług jest duża, zależy to od ilości potrzebnych dodatkowych badań diagnostycznych oraz zastosowanych leków. Może być to tylko wizyta, na której lekarz neurolog będzie miał już pewne rozpoznanie, ale czasami trzeba pogłębić diagnostykę o bardziej szczegółowe badania, w przypadku chorób układu nerwowego jest to najczęściej rezonans magnetyczny bądź tomografia komputerowa, które nie są najtańszymi badaniami. W celu uzyskania szczegółowej informacji o cenie konsultacji u weterynarza neurologa należy skontaktować się z konkretną lecznicą weterynaryjną, w której neurolog dla psa lub kota przyjmuje.