fbpx

Weterynarz dermatolog

Kiedy potrzebujemy konsultacji u dermatologa z psem?

Jeżeli zauważyłeś, że Twój zwierzak zaczął intensywnie się drapać lub ocierać o przedmioty, a może sierść straciła swój połysk lub zmieniła zabarwienie, warto skontaktować się z weterynarzem dermatologiem. A może widzisz, że Twój pupil bardzo linieje lub traci sierść w jednym miejscu, ma krostki, zaczerwienienie skóry lub łupież – to czas na konsultację dermatologiczną. Czasami standardowa profilaktyka przeciwpasożytnicza nie przynosi rezultatu, dieta hypoalergiczna nie wystarcza lub alergia kontaktowa się nasila wtedy konieczna jest wizyta u dermatologa weterynaryjnego. 

Pies u dermatologa

W większości przypadków konsultacja dermatologiczna u weterynarza przebiega bezboleśnie. Lekarz dermatolog przeprowadza szczegółowy wywiad odnośnie problemu psa lub kota, ważne są tu kwestie żywieniowe, środowiskowe, wcześniejsze leczenie, czy zwierzak jest zabezpieczony przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym oraz inne choroby towarzyszące pacjenta. Badanie polega na dokładnych oględzinach całego psa lub kota, jego skóry, sierści, uszu, pazurów, opuszek, okolic błon śluzowych. Zazwyczaj weterynarz dermatolog pobiera próbki do badań, jest to zeskrobina, pobranie próbek włosa, preparaty odciskowe lub wymaz. Dalsza diagnostyka bazuje właśnie na cytologii lub biopsji. Na podstawie tych badań zlecane jest dalsze leczenie lub zabieg chirurgiczny, jeżeli zmiany skórne wymagają usunięcia i ewentualnego dalszego badania histopatologicznego.   

Dermatolog weterynarz Warszawa – ceny usług

Rozpiętość cen usług jest duża, zależy to od ilości potrzebnych badań diagnostycznych, zastosowanych leków  i preparatów. Do niektórych czynności zwierzak musi być znieczulony, czasami zabieg wymaga interwencji chirurga i np wycięcia zmiany skórnej oraz badania histopatologicznego, wtedy koszta wzrastają. W celu uzyskania szczegółowej informacji o cenie konsultacji u  weterynarza dermatologa należy skontaktować się z konkretną lecznicą weterynaryjną, w której dermatolog dla psa lub kota przyjmuje.