fbpx

Strzyżenie psów

Strzyżenie psów – pielęgnacja

W zależności od rasy oraz rodzaju i długości włosia potrzebna jest inna pielęgnacja. Groomer dobiera najlepszą formę strzyżenia dla psa oraz udzieli porad w celu dobrania najlepszej fryzury dla pieska, uwzględniając rodzaj jego szaty oraz anatomię. Podczas strzyżenia psa ważne jest również by zadbać o pielęgnację oczu, obcięcie pazurów, oraz wyczyszczenie uszu, jeżeli jest taka potrzeba i właściciel wyrazi na to zgodę. Każda rasa wymaga innej pielęgnacji, może być to trymowanie, strzyżenie psa z kąpielą, sama kąpiel pielęgnacyjna lub czesanie.

Strzyżenie psów Warszawa

Najważniejsze podczas strzyżenia psa jest to by pupil czuł się bezpiecznie i komfortowo. Cała wizyta u groomera powinna przebiegać bez stresu i niepokoju. Ważne by piesek najpierw oswoił się z miejscem, poznał osobę, która będzie go strzygła, przyzwyczaił się do odgłosów maszynki, powiewu powietrza z suszarki. Narzędzia, którymi strzyże się psy powinny być dezynfekowane oraz po strzyżeniu umieszczane w sterylizatorze. Strzyżenie psa warto by było dobrej klasy nożyczkami, maszynkami i ostrzami.

Strzyżenie psów – dlaczego jest to ważne

Z punktu widzenia lekarza weterynarii dbałość o skórę i okrywę włosową w tym strzyżenie psa, jest bardzo ważna. Dzięki profilaktyce i właściwej pielęgnacji możemy uniknąć wielu chorób dermatologicznych u naszych pupili. W przypadku brudnej, skołtunionej sierści bardzo łatwo o infekcję skóry czy nawet pasożyty. Jeżeli skóra jest czysta, sierść jest wyszczotkowana i zwierzak i właściciel czują się lepiej. Szczególny obowiązek zwracania na to uwagi mają właściciele długowłosych czworonogów. Przy okazji strzyżenia psa trzeba pamiętać też o regularnym przycinaniu pazurków o toalecie okolic oczu oraz czyszczeniu uszu. 

Strzyżenie psów – cena

Rozpiętość cen usług jest duża, zależy to od wielkości psa, długości włosa oraz czasu pracy groomera. W celu uzyskania szczegółowej informacji o cenie strzyżenia psa należy skontaktować się z konkretną lecznicą weterynaryjną, w której groomer dla psa lub kota przyjmuje.