fbpx

Weterynarz stomatolog

Kiedy potrzebujemy konsultacji u stomatologa z psem?

Jeżeli zauważasz u swojego pupila osad lub kamień nazębny albo pojawił się nieprzyjemny zapach z pyszczka warto skonsultować się ze stomatologiem weterynaryjnym i zadbać o profilaktykę. Poważniejszy problem pojawia się wtedy gdy zęby mają ubytki, odsłonięte szyjki zębowe lub są rozchwiane, wtedy konsultacja stomatologa to konieczność. Weterynarz stomatolog zajmuje się też leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Wykonuje również zabiegi chirurgiczne u pacjentów pourazowych – jest to często np. składanie złamanej żuchwy oraz u pacjentów onkologicznych, u których istnieje konieczność usunięcia nowotworu z okolic jamy ustnej.  Stomatolog weterynaryjny leczy również wady zgryzu, zajmuje się protetyką i implantologią, kiedy konieczna jest rekonstrukcja uszkodzeń struktury zębów.  

Pies u stomatologa

Konsultacja u stomatologa weterynaryjnego jest bezbolesna, polega na zebraniu dokładnego wywiadu od właściciela zwierzaka oraz na szczegółowych oględzinach jamy ustnej. Lekarz stomatolog zwraca uwagę nie tylko na same zęby, ale również dziąsła, błonę śluzową, gardło, bada okoliczne węzły chłonne oraz patrzy na stan ogólny pacjenta i inne współistniejące problemy ze zdrowiem. Jeżeli jest taka potrzeba wykonuje się zdjęcie rtg podejrzanej okolicy – to badanie przeprowadza się w znieczuleniu. Jeżeli przypadek pacjenta wymaga jedynie profilaktyki weterynarz stomatolog zaleca jedynie profilaktykę, czyli mycie zębów specjalnymi pastami, żelami lub chusteczkami. Czasami musi zlecić dodatkową diagnostykę lub zakwalifikować psa lub kota do zabiegu operacyjnego.

Stomatolog Warszawa – ceny usług

Rozpiętość cen usług jest duża, zależy to od ilości potrzebnych dodatkowych badań diagnostycznych, zastosowanych leków lub produktów stomatologicznych czy konieczności zabiegu chirurgicznego. Może być to tylko zdjęcie kamienia nazębnego, konieczność wypełnienia ubytku, ekstrakcji zęba lub nawet leczenia kanałowego. W celu uzyskania szczegółowej informacji o cenie konsultacji u weterynarza stomatologa należy skontaktować się z konkretną lecznicą weterynaryjną, w której stomatolog dla psa lub kota przyjmuje.