fbpx

Weterynarz ortopeda

Kiedy potrzebujemy konsultacji u ortopedy z Psem

Jeżeli zauważasz u swojego psa lub kota kulawiznę, jeżeli Twój pupil ma trudności z poruszaniem się, ma problem z podnoszeniem się lub widzisz wyraźny ból związany z aktywnością, wskakiwaniem, zeskakiwaniem – powinniście pokazać się u weterynarza ortopedy. Oczywista jest interwencja ortopedy w przypadku złamań i zwichnięć, ale również innych chorób stawów, ścięgien i mięśni. Niektórzy weterynarze ortopedzi specjalizują się również w chorobach kręgosłupa, wykonując bardziej skomplikowane zabiegi np. przy dyskopatiach lub u pacjentów pourazowych.

Pies u Ortopedy

Wizyta u weterynarza ortopedy rozpoczyna się szczegółowym wywiadem o problemie zwierzaka, po którym lekarz dokładnie bada pacjenta. W zależności od problemu badanie wygląda inaczej, ale zawsze polega na obserwacji poruszania się spacerując i biegnąc. Ortopeda bada palpacyjnie kręgosłup i kończyny oraz wykonuje potrzebne testy i próby by dojść do prawidłowej diagnozy. Dopiero na podstawie takiego badania ortopedycznego weterynarz zleca dalsze badania. Zazwyczaj wystarcza badanie rtg, ale czasami pomocne jest również USG stawów, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny konkretnego odcinka. Do tomografii, rezonansu oraz czasami do rtg zwierzak musi być znieczulony. 

Ortopeda Warszawa – ceny usług

Rozpiętość cen usług jest duża, zależy to od ilości potrzebnych badań diagnostycznych, zastosowanych leków czy konieczności zabiegu operacyjnego. Niektórzy weterynarze ortopedzi wystawiają certyfikaty badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych, które też są dodatkowo płatne. W celu uzyskania szczegółowej informacji o cenie konsultacji u ortopedy weterynarza należy skontaktować się z konkretną lecznicą weterynaryjną, w której ortopeda dla psa lub kota przyjmuje.