fbpx

Weterynarz kardiolog

Weterynarz kardiolog

Konsultacja kardiologiczna u psa i kota ma na celu potwierdzić lub wykluczyć możliwość choroby lub wady serca. Jest wykonywana profilaktycznie przed znieczuleniem, szczególnie u zwierząt w średnim i starszym wieku, aby zminimalizować jego ryzyko lub by odpowiednio przygotować się do zabiegu. Weterynarz kardiolog bada młode zwierzęta również przed standardowymi zabiegami kastracji i sterylizacji, warto wykonać wtedy zarówno EKG, jak i Echo serca ze względu na możliwość wad wrodzonych.

Kiedy potrzebna jest konsultacja?

Jeżeli lekarz weterynarii przy standardowej wizycie wysłucha szmer nad sercem, wyczuje niemiarowe tętno, zaniepokoi go obraz serca na zdjęciu rtg – konsultacja weterynarza kardiologa jest konieczna.

Przeprowadzenie badania kardiologicznego jest również wskazane u rasowych psów i kotów z predyspozycjami do chorób serca. Jeżeli Twój pupil jest Maine coonem, Sfinksem, Persem, Brytyjczykiem spotkajmy się kontrolnie niezależnie od wieku. Dobermany, Boksery, psy ras olbrzymich, King Charles Spaniele, Jamniki, Yorkshire terriery oraz każde inne psy rasowe – badaj profilaktycznie. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek objawy sercowe: kaszel, szybkie męczenie się, duszność, niewydolność wysiłkową, omdlenia, jeżeli Twój kociak śpi więcej, nie jest już tak aktywny jak kiedyś, schudł w ostatnim czasie, jeżeli Twój pies śpi niespokojnie, jest pobudzony w nocy, nie może znaleźć sobie miejsca – wskazana jest wizyta u weterynarza kardiologa.

Pies / kot u kardiologa

Konsultacja kardiologiczna jest diagnostyką nieinwazyjną. Samo badanie EKG i badanie echokardiograficzne trwa około 15 minut i jest niebolesne. Poprzedzone jest dokładnym wywiadem z właścicielem oraz badaniem ogólnym. Całkowity czas konsultacji to od 30 do 60 minut, w zależności od problemu i charakteru zwierzaka.

Kardiolog dla psa i kota Warszawa – ceny usług

Rozpiętość cen usług zależy to od ilości potrzebnych badań diagnostycznych, czy jest to tylko badanie EKG, badanie echokardiograficzne, pomiar ciśnienia krwi oraz od ilości zastosowanych leków. W celu uzyskania szczegółowej informacji o cenie konsultacji u weterynarza kardiologa należy skontaktować się z konkretną lecznicą weterynaryjną, w której kardiolog dla psa lub kota przyjmuje.