fbpx

Konsultacje Kardiologiczne

Dla kogo

Konsultacja kardiologiczna ma na celu potwierdzić lub wykluczyć możliwość choroby lub wady serca u zwierzęcia. Jest wykonywana profilaktycznie przed znieczuleniem, szczególnie u zwierząt w średnim i starszym wieku, aby zminimalizować jego ryzyko lub by odpowiednio przygotować się do zabiegu. U zwierząt młodych przed standardowymi zabiegami kastracji i sterylizacji również warto wykonać zarówno EKG, jak i Echo serca ze względu na możliwość wad wrodzonych.

Jeżeli lekarz weterynarii przy standardowej wizycie wysłucha szmer nad sercem, wyczuje niemiarowe tętno, zaniepokoi go obraz serca na zdjęciu rtg – konsultacja kardiologiczna jest konieczna.

Przeprowadzenie badania kardiologicznego jest również wskazane u rasowych psów i kotów z predyspozycjami do chorób serca. Jeżeli Twój pupil jest Maine coonem, Sfinksem, Persem, Brytyjczykiem spotkajmy się kontrolnie niezależnie od wieku. Dobermany, Boksery, psy ras olbrzymich, King Charles Spaniele, Jamniki, Yorkshire terriery oraz każde inne psy rasowe – badaj profilaktycznie. Musimy się spotkać jeżeli zauważysz jakiekolwiek objawy sercowe: kaszel, szybkie męczenie się, duszność, niewydolność wysiłkową, omdlenia, jeżeli Twój kociak śpi więcej, nie jest już tak aktywny jak kiedyś, schudł w ostatnim czasie, jeżeli Twój pies śpi niespokojnie, jest pobudzony w nocy, nie może znaleźć sobie miejsca.

Przebieg badania

Konsultacja kardiologiczna jest diagnostyką nieinwazyjną. Samo badanie EKG i badanie echokardiograficzne trwa około 15 minut i jest niebolesne. Poprzedzone jest dokładnym wywiadem z właścicielem oraz badaniem ogólnym. Całkowity czas konsultacji to od 30 do 60 minut, w zależności od problemu i charakteru zwierzaka.

 

Aktualnie prowadzę konsultacje kardiologiczne w lecznicach weterynaryjnych:

– Klinika weterynaryjna Vetka – Warszawa Białołęka

– Wetlandia Przychodnia Weterynaryjna – Warszawa Praga Północ,

– Całodobowa Lecznica dla zwierząt Arswet – Warszawa Praga Południe,

– Lecznica Weterynaryjna Saska – Warszawa Praga Południe,

– Lecznica Weterynaryjna DoraVet – Warszawa Praga Południe,

– Przychodnia Weterynaryjna PsiKot – Warszawa Ursynów,

– Gabinet Weterynaryjny Animal-Vet – Warszawa Sadyba,

– Przychodnia Weterynaryjna Równi – Warszawa Bielany,

– Przychodnia Weterynaryjna Janusz Kopacki – Pruszków.